47. kapitola příběhu máma mi to slíbila, slíbila, slíbila,....

21. prosince 2014 v 12:07 | v-i-k-t-o-r-k-a |  Vymýšlím si,..
Proboha! Zvedne se mi žaludek a průvodčí se na mě tázavě podívá. "Omlouvám se,…" vyhrknu rychle a začnu si znova prohrabávat všechny kapsy. Dohromady jsou to 2 dolary! " někdo mi je musel ukradnout…" blekotám roztržitě. "Slečno, vystupte si prosím" řekne s kamennou tváří průvodčí. "Ale ne….prosím! Další vlak jede za spousta hodin a já už nemám peníze! Je to důležité! Cítím že každou chvíli se může mámě něco stát nebo se přestěhovat!" Vtom přijde do kupé nějaký mladší chlapík "No tak Buckstere! Nemůžeme jí přece hned vyhnat když jí asi někdo okradl." Řekl a začal prohledávat chlápka vedle mě. "Nepleť se mi do práce, jsi jen cestující" zamručí průvodčí, ale pomůže mu chlapa s novinami prohledat. "Jste hloupý, nic nenajdete, jsem poctivej člověk!" obhajuje se chlapík. A když ho celého prohledají mladý muž co se mě zastal pokrčil rameny. "Nikde nic. Bohužel." "Cch! A to jsem ti věřil! Jistěže nic! Tahle mladá slečna je černý pasažér a snaží se nás tady obalamutit!" Chlapíkovi s novinami se na tváři rozlije spokojený úsměv. A najednou uvidím miniaturní papírek za jeho kloboukem. "Tak moment!" vzkřiknu a oddělám mu klobouk. Chlap se brání ale jsem rychlejší. Po hlavě mu sklouzne 5o, 2O a 10 dolarů, takže všechny moje peníze! Ale co jízdenky? "Co to má znamenat?" řekne ostře průvodčí na chlapa. "Proboha, omlouvám se! Jsem z chudé rodiny! Nemáme co jíst! Ty peníze jsem potřeboval! Ale žádné jízdenky nemám, přísáhám, klidně mě znova prohledejte!" "Už vám je podal na cvaknutí!" napadne mě okamžitě. "To nemůžeme vědět, možná si ty lístky opravdu poctivě koupil," řekne průvodčí "každopádně oba musíte vystoupit, vyřešíme to venku s paní pokladnicí, nemůžeme dál tento vlak zdržovat." Rozhodne a vyvede nás ven.

"Nechci to řešit, tímhle vlakem prostě musím jet! Koupím si ty lístky za zbylé peníze co mi ještě zbyly!" "To nestihnete." Řekne stroze průvodčí. Rychle skočím za tou paní u pokladny a vyzvednu si další lístek za 70 dolarů. Kouknu na vlak. Zákeřný průvodčí už ukazuje znamení že má jet. Ale já se jen tak nedám! Pořádně se rozběhnu….vlak zrychluje a zrychluje….už je skoro mimo nástupiště…. "Nesmíš nastoupit! Zabije tě to! Dostaneš pokutu!" slyším zezadu a snažím se to nevnímat. Poslední krok a je konec nástupiště už jsou tu jenom koleje…..nohou se odrazím a vyšvihnu se nohou na vlak. Pevně chycená držadla zářím štěstím. Dokázala jsem to!
V-i-k-t-o-r-k-a.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BarusHey BarusHey | Web | 21. prosince 2014 v 12:15 | Reagovat

Ahoj předem se omlouvám, že otravuju, ale můžu tě poprosit o hlas pro BarusHey v soutěži o prsten? Nepsala bych kdyby to nebylo důležitý. Stačí kliknout na web a nasměruje tě to na soutěž. Moc se omlouvám, že rušim, ale už nevim, kam jinam psát. A promiň jestli jsem ti to už psala, děkuju moc :33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama